Можна вести тривалі дискусії з приводу походження і значення такого словосполучення як «кава по-арабськи» і не прийти до єдиної згоди, оскільки:

  • деякі люди будуть впевнено твердити - якийсь вид кавової арабіки, який свого часу підкорив своїм смаком і ароматом цілий світ;
  • деякі навпаки твердять те, що це самий звичайний рецепт приготування ще одного кавового напою;
  • некоторые вообще назовут его своеобразным ритуалом, который показывает гостеприимство арабских народов.

Як би там не було, а кожне з думки по-своєму правдиво завдяки своїй багатогранності. Найгучнішою і незабутнім в історії кави є, як ви думаєте, яке географічна назва? Вірно, Мокко - порт невеликих розмірів, який знаходиться в країні Ємен. Саме він і дав назву кави, який виростили свого часу в Аравії.

Саме завдяки цьому єменського порту багато країн з усього світу були в повній мірі забезпечені зернами кави (які сушили на сонці) аж до початку XIX століття. Варто також відзначити, що араби самим найсуворіше стежили за тим, щоб з їх країни експортувалося лише найякісніше кави без єдиного зеленого зернятка. У той час на плантації не допускалися іноземці, а якщо хто-небудь намагався вивести з країни зерна, які потім можна було посадити, було передбачено покарання навіть до позбавлення людини життя.

Цікаво! Як ви думаєте, з чого в поселеннях аравійців раніше готували каву?

Принаймні до того моменту, як воно стало популярним у всьому світі. Ніхто не здогадається, але це не був тепер звичний нам кави із зерен, а як раз-таки навпаки, його робили з чого б ви подумали, з лушпиння. Зерна чомусь викидаються, а лушпиння клали в мідні кавники і варили на вугіллі. Природно, що смак такого напою далекий від традиційного напою із зерен. Деякі кав'ярні Ємену досі пропонують своїм відвідувачам спробувати напій з лушпиння, який носить назву "gyshr". До речі, його тут продають на ряду з кави приготованим з зерен.

Потім прийшов час, коли араби почали продавати кавові зерна європейцям, а потім також самі поступово почали переходити на них. У зв'язку з цим вони виробили якийсь особливий ритуал пиття кави, якому і до нині все слідують. Так, наприклад, якщо мова йде про Схід, то тут запорукою будь-якої успішної бесіди є якраз-таки чашечка запашної кави, яким насолоджуються, а не п'ють як у нас звикли «залпом».

Якщо ви думаєте, що можна з легкістю навчитися пити каву по-арабськи, то, на жаль, ви помиляєтеся. Чому? А ви спробуйте смакувати зовсім маленьку чашечку хоча б протягом сорока хвилин. Тільки вперто тренуючись, можна досягти такого результату. До речі, якщо у вас на думці немає образити господаря будинку, то постарайтеся не перекинути чашку кави. Ну а якщо господар буде готувати вам кави своїми руками - це тут прийнято вважати найвищим знаком поваги. До гостю.

Як саме готують каву по-арабськи?

Для початку зазначимо, що рецептів приготування такої кави існує дуже багато. Правда багато арабських сім'ї навіть до наших днів, уже на протязі багатьох століть ретельно зберігають секрет приготування кави по-арабськи. Саме тому, вийде тільки описати сам процес, але без впровадження в подробиці.

Спочатку необхідно взяти зерна і обсмажити їх до темно-коричневого кольору. Для смаження використовують або деко, або велику ложку (це залежить від того, скільки в будинку гостей). Тільки після цього оглядається кожне з зерен і в разі непридатності їх викидають. Потім необхідно охолодити посмажені зерна (для цього використовують спеціальний металевий совок). І так процес повторюється до тих пір, поки не збереться достатня кількість зерен кави. Що характерно так це те, що весь процес проходить в повній тиші. Гості тільки спостерігають за тим, що відбувається.

Потім господар бере кавник і ставить його на вогонь. Після цього йде етап помелу кавових зерен, їх товчуть в спеціальній ступі металевої. Після того як маса буде готова її всипають в уже кипляче воду і дуже добре перемішують.

Традиційний арабський рецепт приготування кави має на увазі: кави доводять до кипіння і потім знімають і так повторюють три рази. 

Потім необхідно взяти і також в ступі подрібнити зерна кардамону, а потім додати їх у вже готовий напій. Неспішну бесіду починають після того, як кожен з гостей візьме в руки чашку з ароматною кавою.

Трохи пізніше рецепт був видозмінений тим, що в нього додали ще один інгредієнт. Як ви думаєте, який саме? Вірно, це цукор. Саме завдяки йому кава стала популярним і любленим напоєм у всьому світі, завдяки карамельний смак. Спочатку брали турку і поклали на неї цукор, потім його підігрівали до коричневого кольору. Тільки потім вливалася вода і суміш доводилася до кипіння. Потім туди всипали кави і знову доводили до стану кипіння. Багато хто впевнений в тому, що якщо людина хоче дізнатися справжній смак кави, приготованого по-арабськи, то перш ніж вливати воду, необхідно взяти палички (обов'язково сандалові) і намотати отриману карамель на них. Подають такі палички з карамеллю окремо.

Для цінителів кави є ще один незвичайний рецепт. Для нього необхідно:

  • турку наполовину залити водою і довести до кипіння;
  • додайте сюди кави, перемішайте і знову доведіть до кипіння;
  • зніміть піну, що утворилася;
  • доведіть до кипіння ще два рази;
  • вилийте каву в чашку;
  • додайте ложку оливкової або вершкового масла (допоможе якомога довше зберегти аромат).

Як ви вже могли зрозуміти, рецептів приготування такої кави дуже багато. Але вони схожі тим, що необхідно доводити до кипіння (не кип'ятити) кави з водою тричі. Тільки при дотриманні всіх обов'язкових вимог, ви зможете насолоджуватися воістину божественним смаком і ароматом.

Приємного кавування!