Обжарка кави - це один з найважливіших етапів виробництва тонізуючого напою. Даний процес полягає в термічній обробці кавових зерен, в результаті чого вони набувають певних смакових властивостей і аромоксамиту. Під час обсмажування відбувається безліч хімічних реакцій, що сприяють формуванню складних з'єднань, залежно від температури, яка була задіяна на такому етапі, утворюються різноманітні сполуки. Щоб зрозуміти, на що впливає обжарка, рекомендується розглянути наступні процеси:

кававивільняються ефірні олії, що активують обмін речовин і сприяють виведенню зайвої рідини з організму;
каваготовий продукт насичується поживними речовинами, а саме вітамінами (PP, B1, B2), кальцієм, магнієм, фосфором, калієм та іншими;
кавасмакові властивості приготовленого напою повністю розкриваються;
кававідбувається усунення зайвого цукру, оскільки при легкій обробці він карамелізується, а при середній і темній - зникає.

Не варто також забувати, що ступінь обсмаження кави та міцність продукту не є взаємопов'язаними, оскільки інтенсивність термічної обробки зерен впливає лише на розкриття смаку й аромату, наявність чи відсутність кислинки, гіркуватості. Якщо цікавить міцна кава, варто першочергово звертати увагу на її сорт. Робуста містить більше кофеїну, тому ефективніше тонізує і бадьорить.

 

Як впливає обжарка кави на смак і аромоксамит вже завареного тонізуючого напою?

Щоб відчути ідеальний смак завареного напою, потрібно завжди враховувати ступені обсмаження кави. Вони визначаються не лише властивостями продукту, а й візуально. Існує декілька класифікацій обжарки, умовно вони розділяються на 5 основних видів:

ступені обсмаження кави роял лайф

  1. Середню. До неї відносяться американська, середньо коричнева, міська і коричнева обжарка. При такому обсмажуванню зерна стають насичено коричневими, проте їхня поверхня все ще залишається сухою, адже усі ефірні олії знаходяться всередині. Сам продукт набуває солодко-гіркого присмаку з легкою кислинкою. Температурний режим для такого ступеня обсмажування складає від 210 до 220⁰С. Обсмажування зерен займає від 5, коли відбувається перший тріск, до 10 хвилин.
  2. Темну. Це еспресо, французький і європейський ступені обсмажування. За рахунок того, що зерна виділяють досить велику кількість ефірних олій, напій виходить з більш насиченим аромоксамитом. Кислинка майже повністю зникає, адже на перший план виходять палені карамельні нотки. Такий ступінь обсмажування досягається завдяки температурі 240⁰С і завершується відразу після другого тріску.
  3. Дуже темну. Така обжарка включає темно-французьку, італійську й іспанську. Зерна стають майже чорними, поверхня набуває маслянистої текстури. Смак приготованого напою чіткий, насичений, він характеризується явною гіркуватістю та нотками печіння, кислинка повністю відсутня. Це обсмажування не підходить для всіх кавових зерен, адже вони можуть просто згоріти. Температурний режим варіються в межах 245-250⁰С.

ступінь обсмаження кави royal life

Щоб відчути, яка на смак кава арабіка та робуста при різних ступенях обжарки, вам варто замовити продукцію у нас, у компанії Royal-life. Ми співпрацюємо з відомими світовими плантаціями, тому пропонуємо виключно найкращі товари. Завдяки тому, що в каталозі представлений широкий їх асортимент, вам вдасться обрати улюблений напій і насолоджуватися ним. Окрім цього, ми, українська компанія кави Роял лайф, пропонуємо співпрацю на постійній основі оптовикам для вдалого розвитку бізнесу. З нами завжди вигідно та смачно, наша кава по праву вважається найкращою, адже ми дбаємо про вас і ваші смакові вподобання.

 

обжарка кави роял лайфЯкщо вас зацікавила неповторна кава арабіка, купити її можна у нашому магазині!

Каву купити у нас ви можете на будь-який смак. У нашому каталозі ви знайдете як арабіку і робусту, так і унікальні бленди. Ми також представляємо вашій увазі напої з різноманітними смаками для отримання ще більшого гастрономічного задоволення. Яким би широким не був асортимент, нашим лідером вважається кава в зернах арабіка або мелена. Вона відрізняється доволі приємним ароматом, їй характерний насичений солодкуватий смак з кислинкою, якому можуть бути притаманні нотки ягід і фруктів. Якщо вас зацікавила кава арабіка, купити її ви можете у нас, ми реалізуємо лише відбірну продукцію, що підкорить серця навіть найвибагливіших кавоманів. Кава royal-life.ua пропонується різних ступенів обсмаження, тому обирайте самі, яка вам найбільше до смаку.