Багато кавоманів досить часто запитують себе: «Як отримати від кави максимум користі та задоволення?». Нам також цікаво знайти відповіді на запитання:

 • як кофеїн впливає на нас і наш мозок;
 • шкідливо чи ні пити каву перед початком тренування;
 • чи справді він допомагає нам виспатися;
 • і ще багато інших.

На ці та ще кілька інших найпопулярніших питань ми сьогодні і намагатимемося відповісти у нашій сьогоднішній статті.

1. Як кофеїн впливає на наш мозок?

Загальновідомим є факт, що вживання кофеїну у помірних та допустимих кількостях дає нам заряд енергії та бадьорості. Але далеко не всім відомо, що в разі порушення допустимого дозування напою, можна досягти абсолютно зворотного ефекту, зокрема, це позначиться на:

 • млявості,
 • втоми,
 • іноді навіть тривожність.

У нашому організмі накопичується така речовина, як аденозин. Завдяки близькій з речовиною структурі кави може блокувати його дію, що в свою чергу і дозволяє нам з Вами прокинутися після першої чашки.

 1. Чи доречно пити каву перед початком тренування?

Если перед тренировкой выпить среднюю чашку кофе или принять парочку таблеток кофеина, то Вы гарантированно получите не только ускорение метаболизма, но и сжигание большого количества калорий. Помимо этого, благодаря выпитому кофе человек может тренироваться гораздо эффективнее. Правда если Вы страдаете от сердечно-сосудистых заболеваний, кофе Вам пить точно нельзя.

 1. Чи справді кава може допомогти виспатися?

Як би не було дивно, але так, це справді так, кава може допомогти виспатися. Цей метод відоміший як «кавовий сон». Для цього необхідно випити чашку натуральної кави, прилягти та побути у спокої протягом двадцяти хвилин. Всього 20 хвилин такого кавового сну і людина набуде сили на пару-трійку подвигів.

 1. Чи можна людям, які прокидаються рано-вранці пити каву?

Багато людей відмовляються від вживання кави на ніч, оскільки бояться, що після цього вони довго не зможуть заснути. З цим чесно не посперечаєшся. Адже якщо жайворонок вип'є одну невелику чашку кави перед сном, то напевно вранці вона вже буде не жайворонком, а лише справжнісінькою совою. Але й тут, як кажуть, справа випадку. Оскільки ніколи не передбачаєш дію напою на кожну конкретну людину.

 1. Чи є кофеїн десь крім самої кави?

Помилкова думка людей, які вважають, що найбільший відсотковий вміст кофеїну перебуває саме у каві. Вже давно доведено, що в деяких випадках окремі, наприклад, сорти чаю містять кофеїну більше, ніж найміцніший чорний напій. Те саме можна сказати і про енергетики, лимонади та інші напої. Саме тому, якщо сонливість та втома Вас вже дістали, просто придивіться до того, що Ви вживаєте.

 1. Як регулювати % вмісту кофеїну?

Якщо, наприклад, говорити про кофеїн, що міститься в чаї, його зміст в основному залежить від наступних критеріїв:

 • сорт напою,
 • температура води, якою Ви заварюєте чай,
 • ну і власне саме час заварювання чаю.

Найбільший відсоток кофеїну містять чорні сорти чаю. Але якщо заливати такий чай не окропом, а водою температура, якою не перевищує 70 градусів, то можна зменшити вміст кофеїну. Чим вище температура і чим довше час заварювання, тим вище і відсоток вмісту кофеїну.

 1. Яким сортам кави варто віддати перевагу?

Багато людей твердо впевнені, що від ступеня обсмажування кавових зерен залежатиме і відсоток вмісту в ньому кофеїну, але це неправда. На кількість кофеїну впливає різновид кавового дерева. Так, наприклад, в арабіку міститься набагато менше кофеїну, а в робусті навпаки більше в кілька разів так точно.

 1. В який саме час найкраще пити каву?

Більшість людей помилково довіряють думці, що пити першу чашку кави потрібно через десять хвилин після того, як людина прокинулась. Але, варто врахувати, що в період з восьмої до дев'ятої ранку наш з Вами організм виробляє найбільшу кількість кортизолу (гормон, який впливає на активність людини протягом цілого дня). Саме тому, повірте, наш організм здатний розбудити себе сам.

Якщо спиратися на наукову точку зору, то ідеальним часом для прийому ранкової кави вважається проміжок часу з півдесятої ранку і до пів на дванадцяту обіду.

 1. Що робити, якщо у Вас залежність від кави?

Якщо вже так сталося, то в жодному разі не варто різко кидати його пити. Краще поступово скорочувати кількість його споживання, а також переходити на каву без кофеїну або чай. Те саме стосується ситуації, коли Ви перестали отримувати від напою задоволення. Щоб дати своєму організму можливість перезавантажитися, спробуйте обійтися днів тридцять без кави.

 1. Користь кави чи скільки її треба пити?

Користь кави для здоров'я є безсумнівною і це факт. Для того щоб підбадьорити себе трохи і привести свої думки до ладу, випийте одну чашку кави. Щоб продовжити свою працездатність, заваріть собі звичайну чашку і повільно насолоджуйтесь готовим напоєм.