Всім нам добре відомо, що споживання кави ось уже як кілька сотень років - процес, який супроводжується великою кількістю обрядів і традицій. Причому в кожній країні ці обряди і традиції свої. Так, наприклад, в Іраку вас не зрозуміють якщо ви скористаєтесь поспіль цілих три чашки кави. Тут це просто вважають поганим тоном. <! - more ->

Якщо, наприклад, говорити про Італію, то тут прийнято пити каву до одинадцятої години ранку. Але, як би там не було, а незалежно на абсолютно різні правила вживання напою, є загальна культура подачі кави або іншими словами кавовий етикет.

Як правильно подавати каву - основні правила

Є кілька правил, дотримання яких - обов'язково. Так, серед них варто виділити такі:

  1. Перше правило стосується посуду, в якій подають божественний напій. Для кожного з існуючих видів кави є так би мовити «своя» ємність. Ні, звичайно можна пити і в що вам завгодно, але недотримання усталених правил гарантовано позбавить людину естетичного задоволення від насолоди улюбленим напоєм.

Як правило, кава подають в чашках з фаянсу або фарфору, вони обов'язково повинні мати товсті стінки. Що примітно, товщина стінок буде сприяти якомога довше охолодженню напою. Крім цього, варто відзначити, що:

  • чашки циліндричної форми призначені для кави по східному рецептом (напій подається в турці, якій він був зварений);
  • чашки або кружки, які мають обсяг до 250 мл призначені для подачі кави з молоком або американо (вершки або додають відразу, або приносять окремо);
  • чашки діаметром до п'яти сантиметром і обсягом до 90 мл призначаються для подачі еспресо (чашечку з напоєм подають до столу на блюдце);
  • чашки из толстого фаянса объемом до 180 мл предназначены для капучино (подаются к столу вместе со специальным заварочным чайником);
  • є такі види кави як, наприклад, кави-гляссе, які подають в стаканах (склянки зовні схожі на конуси, мають обсяг до 250 мл), до речі стакан на блюдце, а поряд з ним обов'язково подається ложечка для морозива і власне соломинка для кави.

Культуру подачі кави в тій чи іншій кав'ярні можна також визначити і по ряду інших моментів. Тобто якщо в закладі каву готують на високому рівні, то вони обов'язково дотримуються (причому строго) деякі елементарні правила:

  1. Чорна кава в обов'язковому порядку подають в посуді, де його готували. Якщо це правило не дотримуватися і переливати напій, це в свою чергу веде до неминуче і істотної втрати температури, а також властивих приготовленого напою смакових якостей.
  2. Коли напій подають до столу, він повинен мати температуру від 65 до 70 ° С.
  3. Если подается эспрессо, то к нему должен обязательно быть подан еще и стакан с холодной водой. Холодная вода прекрасно очищает рецепторы для кофе, а также возобновляет водный баланс организма после того, как вы выпили свой кофе. Кстати, эспрессо можно подавать как с сахаром, так и без него. 

Які існують помилки в процесі приготування кави?

Серед найголовніших і самих зустрічаються помилок існують такі:

  1. Подача напою, а зокрема, несвоєчасна. Навіть зайвих пару хвилин затримки в подачі приготованої кави позбавлять вас можливості сповна насолодитися його ароматними якостями.
  2. Подача кави в холодній посуді. Такі помилки досить часто роблять початківці бариста, зокрема, неправильно готується еспресо. Якщо допустити таку помилку, то ваш кави буде мати температуру нижче покладеної.
  3. Використання в процесі приготування напою кави несвіжого помелу. Тобто якщо кава готує так званий лінивий бариста, то він, як правило, намаливает кави на цілий день вперед. Так робити категорично не можна. Запам'ятайте, кава - прекрасний абсорбент. Він має властивість вбирати запахи. Саме тому якщо він буде стояти цілий день, яких тільки запахів крім свого рідного кавового він тільки не збере. Це в результаті позначиться і на його смакових якостях, і на ароматі.